sobota, 3 lipca 2010

Historie Pań i Panien. Laura.
Po przerwie dłuższej niż zamierzałyśmy wracamy z Historiami Pań i Panien.

Laura panną jest na wydaniu acz panną nie najmłodszą niestety.
Kilka lat temu ogromnie zakochaną i szczęśliwą Laurę, bardzo źle potraktował jej narzeczony. Pewnego dnia podczas porannego spaceru, ukochany powiedziawszy jej wiele niemiłych i całkiem niezasłużonych słów, zostawił ją samą, zapłakaną w ogromnym parku.
Przerażona zbliżającą się burzą, samotna, załamana schowała się pomiędzy kwitnącymi kalinami. Zaniepokojeni rodzice znaleźli ją po wielu godzinach przemoczoną, jakby lekko nieobecną, szepczącą do sikorek i kwiatów.

Od tamtego dnia Laurę interesowały tylko rośliny i zwierzęta, na ludzi kompletnie nie zwracała uwagi jakby wcale nie istnieli.
Całymi dniami przesiadywała w ogrodzie rodziców a kwiaty o które z wielką czułością dbała kwitły niezwykle bujnie. Pod trzmieliną mieszkał jeż, w ptasim domku, z cudnie seledynowych jajeczek wylęgły się pleszki, róże kwitły pięknie, jabłonie dawały najsłodsze jabłka w okolicy nawet gdy lato nie było zbyt łaskawe.
Rodzice próbowali rozmawiać z Laurą na tematy inne niż sprawy ogrodu lecz wtedy dziewczyna milkła a jej wzrok stawał się całkiem nieobecny. Martwili się że córka choć urocza przestraszy swym „szaleństwem” już nielicznych kandydatów do jej ręki…..


naszyjnik z ceramicznym oczkiem - KG
filcowy naszyjnik z różami (na głowie Laury) - KJ
filcowa róża broszka - KJ

foto - KJ
malowanie - KG
wymyślanie - KG i KJ

5 komentarzy:

 1. Umm, ta historia jest chyba najsmutniejsza. Ale stylizacja jak zwykle bomba! Strasznie lubię zieleń. Piękne te róże.

  OdpowiedzUsuń
 2. aj bez przesady. dziewczyna przynajmniej w swoim świecie szczęśliwa a pomyśl jak sie biedna Weronika musi czuć w swym błękitnym więzieniu. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Już się doczekać nie mogłam kolejnej historii...

  Smutna, fakt, ale ja też uważam, że Weronika ma gorzej.. Laura przynajmniej jest wolna i z roślinami i zwierzętami szczęśliwa... A one się jej odwdzięczają...

  Cudne zdjęcia, co zresztą było do przewidzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem tu przypadkiem ale dotrwałam do końca, świetne zdjęcie, pomysł, prace.

  OdpowiedzUsuń
 5. Hej ! Bardzo przepraszam, że piszę komentarz nie na temat Twojego wpisu ale mam bardzo dużą prośbę. Chcę zrobić prezent dla mojej dziewczyny, która jest teraz za granicą i tym samym sprawić jej radość kiedy wróci. Jednakże by to zrobić potrzebuję do tego Twojej pomocy. Zgodzisz się mi pomóc ?

  Jeśli tak podaję linka:

  [LINK] -> PREZENT DLA KURCZAKA

  OdpowiedzUsuń